Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 28-06-2019 07:35:01 | Kategori: S

Firmalar, global çağın gerisinde kalmamak için varlıklarını dijital dünyaya taşımakta. Sosyal Medya Yönetimi de bu konuda şirketlerin ve/veya tüzel kişilerin dijital ajanslardan aldığı hizmetler arasında yer almaktadır. Sosyal Medya Yönetimi nedir, diye düşündüğünüz zaman aklınıza gelen cevapların büyük bir kısmı -eğer siz de bir sosyal medya kullanıcısı iseniz- doğrudur. Fakat sosyal medya yönetimi gerçekleştirmek için sadece kullanıcı olmak yetmez.

Sosyal Medya Yönetimi, firmalar ve/veya tüzel kişiler adına yönetilen sosyal medya hesaplarında belirlenmiş periyotlar çerçevesinde paylaşımlar planlanması, planlanan bu paylaşımların düzgün birer metin ve başarılı bir grafik çalışma ile takvime alınması, ardından günü gününe paylaşılması ile başlayan bir sürece dayanan hizmettir.

Sadece bu kadarı da değil; başarılı bir Sosyal Medya Yönetimi için potansiyel müşterilerden gelen yorumların ve özel mesajların cevaplanması, kriz yönetimi yapılması, aktüel anlamda gündemin takip edilerek özel günlerde özel paylaşımlar tasarlanması gibi farklı hizmetler bütünü gerekmektedir.

Bütün bu çalışmaları, şirketler kendi içlerinde takip etmekte zorlanabilmektedir. Çünkü Sosyal Medya Yönetimi, ayrı bir mesai gerektiren işlerin toplamından oluşur. Bu yüzden günümüzde pek çok markanın Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti aldığı birer dijital ajansı bulunmaktadır.


- YORUM YAPIN -

- YORUMLAR -

Yasemin

Yorum Tarihi: 2019-07-03 16:06:37

Sosyal medya yönetimi sadece kullanıcı tarafından yapılabilcek bir şey değil bence. Profesyonel bir ajans bu konuda çok ciddi katkılar sunabiliyor.


HİZMETLERİMİZSare Medya