Dijital Medya Planlama Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 27-06-2019 07:38:36 | Kategori: D

Dijital Medya Planlama veya kısaca Dijital Planlama; bir markanın sunduğu brief çerçevesinde ulaşılması hedeflenen kitleye en uygun web siteleri ve yayın modelleriyle erişmeye dayanan, markaların dijital dünyadaki kurumsal reklam stratejilerinin belirlenmesi prensibine dayanan hizmet modelidir.

Dijital Medya Planlama hazırlanırken kampanya mesajlarının ve hedef kitlenin doğru seçilmesi en önemli unsurlar arasındadır. Kampanya KPI'ı çerçevesinde incelenerek en uygun satın alma modelleri ile belirlenmiş hedef kitleye erişilir. Dijital medya planlama kampanyası sırasında düzenli ara raporlar sayesinde yayınların efektif boyutları ölçümlenir ve yayın optimizasyonu bu raporlar sayesinde gerçekleştirilir. Kampanyanın sona ermesini takiben, final raporu ile kampanya başarısı ortaya konulur.

Dijital Medya Planlama, 360 derece dijital pazarlama unsurları doğru kullanıldığı takdirde en çok verimli sonuç elde edilen hizmetler arasındadır.

 


- YORUM YAPIN -

- YORUMLAR -

Cemil

Yorum Tarihi: 2019-07-03 09:11:03

Dijital medya planlamayı günümüzde tüm pazarlama elemanlarının bilmesi gerekiyor ama maalesef köşe başlarındaki işi bilmez adamlar medya planlamacıları yönlendiriyorlar.


HİZMETLERİMİZSare Medya