Dijital Medya Planlama Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 22-06-2018 13:20:56 | Kategori: Genel

Dijital Medya Planlama Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Son dönemin popüler meslekleri arasında yer alan Dijital Medya Planlama Ajanslarının sayısı her geçen gün artmakta, peki firmaların bu konularda bilgileri nasıl? Dijital medyanızı bir firmaya teslim ederken nelere dikkat etmelisiniz?

SEKTÖREL YAPILAN İŞLER VE SONUÇLAR

Öncelikle Dijital Medya Planlama Ajansı seçerken sektörel yapılan işlere bakılması, yaptığı reklamlar ve bu yaptığı reklamların sonuçları çok önemli. Hangi mecradan ne kadar performans sağlanmış? bu başarılı sonuçlar bize sundukları planlamada yer alıyor mu ? bunların üzerine gidilmeli.

RİSTURN!

Dijital medya planlama ajanslarının yaptığı en büyük hata risturn oranlarının yüksek olduğu mecralara müşteriyi yönlendirerek tamamen kendilerini düşünmelerinden kaynaklanıyor bu durumda da başarı sadece bir hayâl oluyor.

 

Dijital Medya Planlama Ajansı

SABİT PLAN

Uzun ya da kısa vadeli planlara kesinlikle sabit kalan ajansları tercih etmeyiniz. Örnek vermek gerekirse X mecrasından 1 ay içerisinde alınan 4 advertorial yayını bitirmek zorunda değilsiniz, eğer ilk 2 yayınınızdan istediğiniz performansı aldığınızı düşünmüyorsanız bütçenizi kesinlikle başka yerlere kaydırmanızı öneriyoruz.

BRANDİNG!

Eğer senede 2 kere masthead yaparak size süper branding yapacaksınız diyen bir ajans varsa dikkat ediniz. 2 masthead, 1 pageskin, 1 de advertorial ile branding olmuyor!

BÖLGESEL

Dijital medya planlama yaparken tüm Türkiye’ye hizmet vermiyorsanız bölgesel çalışmaları tercih edinin, bir çok firma İstanbul’da iş yapıyor ama reklamını tüm Türkiye’ye yapıyor bu konuda da bir çok para havalara uçuyor.

DETAYLI RAPORLAMA

Bir çok firmanın dijital medya planlama raporunu incelediğimizde ki bunlara rapor demeyede bir çok şahit lazım hepsini tek satırdan oluştuğunu gördük, bu raporları daha detaylı okumak, Google Analyticsden veriler alarak üzerine yorumların yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Sare Medya : Dijital Medya Planlama sayfasınıda ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: dijital reklam ajansı, dijital medya planlama, dijital medya ajansı,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

HİZMETLERİMİZSare Medya