SEO'da Hayat Kurtaran 10 İpucu

Yazar: Sare Medya | Tarih: 28-09-2018 15:58:14 | Kategori: Sosyal Medya

SEO, artık en ufak bir web sitesinin dâhi olmazsa olmazı hâline geldi. SEO'da hayat kurtaran 10 ipucu listemizde pratik ama uygulandığında hayli iyi sonuçlara sizi ulaştıracak başlangıç seviyesi notlarını bulabilirsiniz.

Ancak bu ipuçlarını sizinle paylaşmadan önce, Sare Medya olarak verdiğimiz SEO hizmetimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Gelelim, ipuçlarına!

1. Sayfanızın en üstünde reklam yayınlamayın

Reklamların en üst konumlarda olması, arama sonucu performansınızı ciddi anlamda etkiler. Görüntülü reklamların içeriğinize engel olmadığından emin olmanız gerekiyor.

2. İçerik hiyerarşisini oluşturun

İyi organize edilmiş ve tasarımı başarılı bir içerik hiyerarşisi, tüm arama motorlarında başarılı sonuç alır. Sayfa akışınızı etkili biçimde sunan yapısıyla, size hep kazandırır.

3. Temiz bir navigasyon gerekli

Hem kullanıcılara hem de arama motorlarına dönük bir kolaylık içermesi gereken navigasyon; SEO sonuçlarınız için artı puan almanızı sağlar.

4. Ücretli bağlantılara, NoFollow etiketi koyun

Google'ın hiç sevmediği "ücretli bağlantı" kapsamındaki DoFollow etiketine sahip bağlantılarınızın fazla olması; SEO'da size kaybettirir. Web sitenizdeki DoFollow ve NoFollow orantısını iyi kurmanız, backlink kaynaklarını incelemeniz ve bunu profesyonel bir süreçle yürütmeniz gerekir. Dilerseniz SEO hizmetimiz hakkında size bilgi vermek isteriz!

5. URL'iniz SEO'ya uygun olmalı

SEO'nun okuma prensibi, bir insanla hemen hemen aynıdır. Haliyle, URL'lerinizin insanlar tarafından okunabilir olduğuna emin olun. Aynı zamanda hedef anahtar kelime içeren kısa URL'ler ve mantıklı bir yapıya sahip olan URL'ler de SEO dostu olarak nitelendirilir.

6. İletişim bilgileriniz net olmalı

Web sitenizde yer alan fiziksel adresiniz kadar, bu iletişim bilgilerine kolay ulaşılabilmesi de SEO'da önem teşkil ediyor.

7. "Hakkında" ve "Gizlilik Politikası" sayfaları yer almalı

Bilhassa şirketlerin, yeni yasal süreçler çerçevesinde Gizlilik Politikası sayfalarına yer vermeleri gerekiyor. Ancak bunun da ötesinde, SEO için güveni simgeleyen bu iki sayfa, web sitenizin mihenk taşları arasında yer almalı!

8. Kenar çubuğu içerikleriniz yeterli olmalı

Web sitenizin kenar çubuğunda yer alan bilgiler ve alanlar ne kadar çoksa, "yinelenen içerik" problemi ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz de o kadar yüksek.

9. Yerel SEO'yu hedefliyorsanız

Yerel aramalarda çıkmayı hedefliyorsanız, iç SEO olarak nitelendirdiğimiz optimizasyon sürecinde kullandığınız anahtar kelimeler ve fiziksel adresi ihmal etmemeniz gerekiyor. Lokasyona dönük anahtar kelimeleri açıklamada ve başlık bölümünde muhakkak geçirmeniz gerekiyor.

10. Olmak ya da olmamak: www

www ile veya www olmaksızın adreslerinizin indekslendiğini, erişilebildiğini doğrulayın. Her iki ihtimalde de indeksi alıyorsanız, SEO performansınız olumsuz etkilenecektir.


Etiketler: , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım